Cestovatelská výstava "Od pólu k pólu"

Cestovatelská výstava "Od pólu k pólu"

V Centru Krakov naleznete celkem deset fotografií cestovatele a fotografa zvířat a přírody Petra Čunderlíka. Fotografie jsou rozmístěny v přízemí u  vstupu do parku. Výstava nese název „Od pólu k pólu“, neboť zde najdete fotografie ze všech koutů světa napříč oběma póly. Uvidíte skupinu červených slonů v Keni, mládě orangutana v indonéské džungli na Borneu, lišku se svou kořistí v  Laponsku, ale také fotografie z České republiky a další úžasné záběry panenské přírody.

„Při fotografování mě, kromě samotného pobytu v  přírodě a  pozorování, nejvíc baví hra s kompozicí a světlem, a proto se snažím především v terénu věnovat této části velkou pozornost, neboť chci divákům nabízet maximálně zajímavé pohledy, které nenudí a které odrážejí krásu přírody. Když jdu fotit zvíře, nesoustředím se jenom na to zvíře, ale přemýšlím hlavně o  tom, jaké bude popředí a  především pozadí, jak ho chci ukázat divákovi a co mu chci ukázat. Detail přes celou fotku nebo i krajinu, ve které žije? Příroda a fotografie je o  emocích, které se snažíte jako fotograf předat divákovi. Když se jako divák na ten snímek díváte a prožíváte alespoň kousek toho, co jsem prožíval sám, tak budu spokojený,“ popsal své fotografie Petr Čunderlík.

Ten je zároveň velkým milovníkem kvalitních sýrů a proto je rád, že tuto akci sponzoruje Ráj sýrů, který najdete v přízemí Centra Krakov. Prohlédněte si vystavené fotografie a na památku si vezměte záložku do knížky, kapsu s nimi najdete v prostoru výstavy.

Šipka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace