DIY: Vlasatí panáčci z osení + SOUTĚŽ

DIY: Vlasatí panáčci z osení + SOUTĚŽ

Přinášíme vám inspiraci pro jarní kreativní tvoření s dětmi.

Vytvořte si rodinku vlasatých panáčků, která navodí jarní atmosféru i u vás doma. Navíc se mohou děti se svým výrobkem zapojit do soutěže.

Co budete na tvoření potřebovat: 
Silonky
Hobliny
Provázek
Tavnou pistoli nebo špendlíky
Nalepovací oči nebo knoflíky
Travní směs – nejlépe osení
Misky pro panáčky
Gumičky, sponky a nůžky na styling účesu

Na stůl si připravíme všechny potřebné věci. Tavnou pistoli dáme nahřát a hobliny rozdrobíme do mísy.

Ze silonky ustřihneme nohavici (rovnou část), a na jednom konci uděláme uzel. Silonku otočíme naruby, abychom uzlík schovali dovnitř.

Srolujeme silonku a nasypeme do ní 4 polévkové lžíce semínek a několik hrstí hoblin – množství upravíme podle po-žadované velikosti panáčka.

Hlavičku pevně zauzlujeme a zbývající část silonky nebudeme střihat, díky cancouru se bude snadněji vsakovat voda do hoblin.

Panáčkovi vytvoříme nos, který podvážeme provázkem. Vezmeme si tavnou pistoli a oči nalepíme a přitlačíme k hlavě. Celou hlavičku namočíme alespoň na 5 minut do misky s vodou, aby hobliny nasály vodu.

Hlavičku usadíme do misky s vodou. Misku dáme nejlépe na parapet okna, kde je teplo a hodně světla. Za pár dnů se hlava panáčka zazelená. Nezapomeňte pravidelně přilévat vodu do misek.

 

Vychytávka: Vytvořte vlasový styling, který bude děti bavit. Ostříhejte panáčka dohola, zelené vlásky mu za chvíli dorostou. Na vlásky připněte sponku, nebo udělejte panáčkovi culíky. Fantazii se meze nekladou.

TIP od nás: Při modelování nosu dávejte pozor, aby se silonka neprotrhla. Panáčkovi můžete udělat i ouška stejným způsobem, jako se tvořil nos. Namísto očí lze použít i nejrůznější knoflíky.

Upozornění: Tavnou pistoli používejte pouze pod dohledem dospělé osoby

 

SOUTĚŽ S VLASATÝMI PANÁČKY VYTVOŘ, VYFOŤ, VYHRAJ!

Zapoj se do soutěže o batoh a dárkovou tašku Centra Krakov. Výhra čeká hned na 2 kreativce. Tak neváhej a tvoř! Těšíme se na fotky tvých panáčků.

Jak se do soutěže zapojit?
1) Vytvoř jarní dekoraci v podobě panáčka/panáčků z osení.
2) Pošli fotku svého výrobku na email soutez@centrumkrakov.cz.
3) Sleduj náš Facebook, kde budou zveřejněni 2 vítězové naší soutěže.
4) Přijď si pro výhru do Centra Krakov.

Soutěž probíhá od 5. 3. do 9. 4.2021. Pravidla soutěže.

Šipka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace