Výstava veršů a kreseb Tomáše Brauna

Výstava veršů a kreseb Tomáše Brauna

Během druhého zářijového týdne se součástí Centra Krakov stala výstava veršů a kreseb Tomáše Brauna. Ten byl pacientem nadace Bona a v současné době pro ni pracuje. V jedenácti básnických číslech objevuje autor svébytný svět uhrančivých a vyhraněných postav, pohybujících se v kruhu dramatických dějových náznaků. Mezi jednotlivými verši a kresbami vede velmi úzká hranice: každá báseň má svou ilustraci, totéž se ovšem dá říci i z opačného pohledu. V básních je často používána mnohdy až skrytá rýmová poloha, která společně s výtvarným doprovodem umocňuje příznačnou atmosféru tohoto souboru. Výstavu si můžete prohlédnout v přízemí obchodního centra až do konce října.

O Nadaci BONA
Hlavním posláním Nadace Bona je podpora a vytváření programů pomáhajícíintegraci spoluobčanů s psychickým hendikepem do života v běžné společnosti. „Společnost si odvykla, že mezi námi mohou žít lidé se závažnějším hendikepem různého typu. K duševně nemocným je přistupováno s nedůvěrou a předsudky. Mnoho takových lidí proto žije v sociální izolaci, i přesto, že jsou schopni úspěšné integrace zpět do společnosti – mimo ústavní zařízení. Nadace se snaží tyto pomyslné zdi bourat a pomáhat k destigmatizaci psychiatrické problematiky ve společnosti. Nadace přináší naději na lepší kvalitu života klientům s duševním hendikepem,“ uvádí na svých webových stránkách Nadace Bona.

Šipka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace